APLIKACE MOBILNÍ ROZHLAS NA ZBRASLAVI

Typ: Tisková zpráva | ostatní | Novinky | náš tip
Praha-Zbraslav využívá od letošního roku plnou verzi aplikace Mobilní Rozhlas pro aktivní komunikaci s občany.

Vážení občané,

v souvislosti se zlepšováním Vaší informovanosti zavádíme v naší městské části novou službu – Mobilní rozhlas. Nově Vás budeme informovat o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

Zaregistrujte se, vyplňte Vaše tel. číslo, e-mail, adresu. Následně budete ZDARMA dostávat SMS zprávy, e-maily a informační listy a zprávy o důležitých aktualitách - upozornění na odstávky energií, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího.

Služba je pro registrované zdarma! Registrujte ZDE!

Podrobnosti o celém systému Mobilní rozhlas naleznete ZDE!

V případě dotazů se můžete obrátit na pracovníky ÚMČ na e-mailu: info@mc-zbraslav.cz nebo na telefonním čísle: 257 111 817. Podrobnosti Vám také sdělí pracovnice podatelny Úřadu městské části, které s Vám také můžou pomoci s vyplněním registračního formuláře.

Jak se zaregistrovat?

1) Vyplněním online registračního formuláře na adrese mc-zbraslav.mobilnirozhlas.cz

• V prvním kroku registrace zadáte do systému své telefonní číslo a potvrdíte ho heslem, které Vám na toto číslo přijde.
  • Ve druhém kroku poté vyplníte své kontaktní údaje.
  • Nakonec registrační formulář odešlete. To je vše.

2) Vyplněním informačního letáku a jeho odevzdáním na podatelně Úřadu městské části Praha-Zbraslav, v knihovně nebo v informačním centru. Vyplněný informační leták můžete též zaslat poštou na adresu Úřadu městské části Praha-Zbraslav.

Informační letáky budou distribuovány na území MČ Praha-Zbraslav v únoru 2020.

K čemu slouží Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. Navíc umožňuje rychlou interakci – položení přímého dotazu, účast v anketách, výběr témat, které vás zajímají.

Praktické příklady fungování aplikace

• Neunikne vám žádná důležitá informace, i když jste třeba v práci nebo na dovolené
  • Sami si volíte, jaké informace chcete dostávat
  • Máte možnost se zapojit do dění v obci a jednoduše sdělit svůj názor
  • Máte šanci nahlašovat problémy v obci, jako je nepořádek nebo vandalismus, jednoduše přes aplikaci v mobilním telefonu. Aplikace je bezplatnou součástí platformy Mobilní Rozhlas
  • Můžete jednoduše pomáhat sousedům - třeba při hledání ztracených věcí nebo zatoulaných zvířat

Proč se zapojit

Kromě zpráv o zajímavých kulturních akcích či praktických upozornění na odstávku, havárii nebo blokové čištění je Mobilní Rozhlas skvěle využitelný i v případě krizových situací. Obec může občany varovat před nebezpečím a zároveň od nich získávat zpětné reakce.

Skrze aplikaci lze nahlásit prakticky jakýkoli problém od povaleného dopravního značení, přes uvolněný poklop kanálu až po přetékající kontejnery, černou skládku nebo vrak auta. Většina mobilních telefonů již dnes má fotoaparát a GPS modul, takže s hlášením o problému obce dostávají i fotodokumentaci a přesné geolokační údaje, což jim řešení problémů značně usnadňuje.

Už třetím rokem funguje na Zbraslavi jedna část tohoto systému, a to právě hlášení tipů a problémů ve veřejném prostoru, dopravě nebo bezpečnosti Zmapujto. Díky ní se nám podařilo vyřešit desítky problémů, jako nefungující veřejné osvětlení, poškozené dopravní značení, nepořádek, černé skládky. Věříme, že investice do kompletního systému Mobilní rozhlas rozšíří možnosti této spolupráce.

mobilnirozhlas

Vytvořeno: 10. 2. 2020