NOVÝ SPRÁVCE VEŘEJNÉHO OSVĚTLENÍ NA ÚZEMÍ PRAHY

Od 31. 5. 2018 společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP) převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií.

Pro hlášení havárií a poruch na veřejném osvětlení nově kontaktujte dispečink THMP.

Telefonní linka: 800 404 060 (bezplatná), 224 915 151

Kontaktní formulář pro hlášení poruch veřejného osvětlení  (http://www.thmp.cz/index.php/hlaseni-poruch-vo)

Další informace naleznete na stránkách Technologie Hlavního města Prahy (http://www.thmp.cz/index.php/jak-si-zaridit):

Společnost Technologie Hlavního města Prahy, a.s. od 1.4.2018 nově zajišťuje vydání stanoviska vlastníka veřejného osvětlení ke stavebním akcím, kterými je veřejné osvětlení a související zařízení dotčeno.

Informace potřebné k vyřízení žádostí:

Žádosti o vyjádření k projektové dokumentaci pro stavební úřady

Vyjádření k projektové dokumentaci obsahuje závazné stanovisko, které slouží jako podklad ke stavebnímu a územnímu řízení nebo při ohlášení stavby na příslušném úřadě v rámci plánované stavební činnosti na území hlavního města Prahy.

.
Vyjádření lze získat od 1.4.2018 pouze na základě žádosti podané u společnosti Technologie Hlavního města Prahy a.s..

Žádost můžete doručit jedním z níže uvedených způsobů:

• elektronicky pomocí webového formuláře zde
  • elektronicky na email vyjadreniVO@thmp.cz (od 1.4.2018)
  • poštou na korespondenční adresu společnosti Technologie Hlavního města Prahy a.s., Dělnická 213/12,17000 Praha 7 – Holešovice (od 1.4.2018)
  • osobně na adrese Dělnická 213/12, 17000 Praha 7 – Holešovice (od 16.4.2018)

Žádost musí obsahovat koordinační situaci, průvodní i technickou zprávu a případné plné moci. Lhůta na vyřízení žádosti je ze zákona 30 dní.

Smlouvy

• na umístění reklamních i nereklamních zařízení
  • na připojení k odběru elektrické energie
  • na umístění vánočních dekorů

Kontaktní email: smlouvyVO@thmp.cz

Další žádosti

• o dočasné připojení k síti veřejného osvětlení
  • o úpravy času spínání veřejného osvětlení a úpravy zařízení veřejného osvětlení
  • o uzavření smlouvy o přeložce zařízení veřejného osvětlení

Kontaktní email: zadostiVO@thmp.cz

Havarijní služba, příjem poruch

Správa mapových podkladů

Správu mapových podkladů veřejného osvětlení ve vlastnictví hlavního města Prahy nadále zajišťuje společnost PREdistribuce, a. s.

Informace o existenci síti zde

Informace o existenci sítí ve vlastnictví hl.m. Prahy

Poskytování informací o existenci sítí a umístění zařízení veřejného osvětlení vyřizuje společnost PREdistribuce, a. s. Informace má pro žadatele pouze informativní charakter a nenahrazuje vyjádření k projektové dokumentaci. Informace o existenci sítí lze získat zdarma prostřednictvím elektronické žádosti zadané na stránkách http://www.predistribuce.cz.

Přílohou informace o existenci sítí je situační výkres zájmového území, který představuje jednotlivé mapové listy s vyznačeným průběhem kabelového vedení a umístěním zařízení veřejného osvětlení ve formátu PDF, tabulka se seznamem zařízení včetně specifikace vybavení ve formátu CSV a případně digitální mapa sítě veřejného osvětlení ve formátu DGN (volitelná možnost v rámci žádosti).

Zákazníci mohou získat informace stejného rozsahu včetně tištěných mapových podkladů také při osobní návštěvě ve vyhrazených úředních hodinách na pracovišti Výdej mapových podkladů v oddělení Kmenová data sítě, kde je služba zpoplatněna.

Aktualizace digitální mapy sítě veřejného osvětlení

Aktualizace mapy sítě zajišťuje společnost PREdistribuce, a.s. na pracovišti v oddělení Kmenová data sítě, a to na základě geodetického zaměření a dokumentace skutečného provedení stavby odevzdaného společnosti Technologie Hlavního města Prahy a.s. při technické prohlídce stavby.

Pokyny pro zhotovitele tj. pravidla pro zpracování a přejímku dokumentace veřejného osvětlení naleznete ke stažení zde.

Vzor tabulky „Soupis objektů VO_DSPS.xlsx“, která obsahuje výpis jednotlivých prvků sítě veřejného osvětlení dle počtu a typu zařízení včetně jejich technické specifikace, naleznete ke stažení zde.

Vytyčování kabelových tras veřejného osvětlení

Požadavky na vytyčení kabelových tras vyřizuje oddělení Technická kancelář ze společnosti PREdistribuce, a.s., kontakt: pracevsiti@pre.cz. K žádosti je nezbytné přiložit mapový podklad vydaný oddělením Kmenová data sítě, který obsahuje zákres sítě veřejného osvětlení, a zřetelně v něm vyznačit část vedení, pro kterou je požadováno vytyčení.

Kontrola uložení kabelové trasy

V průběhu stavby musí stavebník vyzvat TRADE CENTRE PRAHA a.s. ke kontrole uložení kabelů veřejného nebo slavnostního osvětlení před zásypem, a to minimálně 7 dní předem. V případě záhozu kabelové trasy bez předchozího souhlasu, resp. výzvy ke kontrole uložení kabelů, bude stavebník povinen na výzvu TCP a.s. a na své náklady vykopat sondy za účelem kontroly hloubky a způsobu uložení kabelu.

Kontaktní osoba: Milan Fraňo ( 602 396 312, 326 393 324, milan.frano@seznam.cz)

Vytvořeno: 2. 6. 2018
Poslední aktualizace: 2. 6. 2018 18:31
Autor: Hana Haubertová