O VÍKENDU ZAHAJUJEME DISTRIBUCI DEZINFEKCE A ROUŠEK MEZI OBČANY

Typ: ostatní | Novinky

V pátek 3. 4. 2020 jsme obdrželi od hl. města Prahy další dodávku dezinfekčního přípravku na ruce Anti-COVID. Podařilo se nám pro tento týden dojednat s hlavním městem 500 l, což je dvojnásobný příděl než je klíč pro malou městskou část.

znak_pruhV pátek také dorazilo prvních 1000 látkových roušek, které jsme objednali od společnosti Holík International s.r.o. v ceně 80 Kč/kus.
Protože se nám podařilo saturovat aktuální potřebu míst v první linii, můžeme zahájit distribuci mezi občany. Při rozdělování tohoto materiálu i nadále postupujeme od nejvíce ohrožených skupin obyvatel, tedy od seniorů. Připravili jsme tzv. Seniorský balíček, který obsahuje 0,5 l dezinfekce na domácnost a 2 látkové roušky na osobu. O tomto víkendu začne první kolo distribuce pro seniory 80+, kterých je v naší městské části skoro 600.
Nechceme, aby občané docházeli na distribuční místa. Proto zajišťujeme rozvoz s hasiči a dobrovolníky. Prosím, pokud máte v sousedství seniory, upozorněte je na tuto akci. Děkujeme Vám.
Děláme maximum pro to, abychom mohli pokračovat v rozdělování dezinfekce a roušek mezi naše občany. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají.

Krizový štáb MČ Praha-Zbraslav

Jak se starat o látkovou roušku:
Roušku vyvařte minimálně 5 minut, usušte a vyžehlete na nejvyšší stupeň po dobu 5 minut.

Přípravek Anti-COVID:
Souhrn vlastností tohoto přípravku naleznete ke stažení ZDE! (.pdf)

Jak si správně mýt ruce:

myti_rukou

zdroj: Nemocnice Plzeň