VYLEPOVAT PLAKÁTY LZE POUZE NA PLOCHÁCH K TOMU URČENÝCH

V posledních dnech se bohužel objevují plakáty a jiné výlepy i na místech, na která nepatří. Plakáty a jiné výlepy mohou být umístěny pouze na plochách, které jsou k tomu určeny, pokud se nejedná o majetek soukromého nebo jiného vlastníka.

Žádné výlepy rozhodně nepatří na sloupy veřejného osvětlení, protipovodňové stěny, na rozvaděčové skříně, ani na jiné plochy, které k tomu nejsou výslovně určeny.

MČ Praha-Zbraslav vlastní a spravuje 12 plakátovacích ploch umístěných na svém území. Výlep na těchto plochách je určen Pravidly pro užívání plakátovacích ploch, který naleznete v sekci Dokumenty. V rámci předvolební kampaně byly tyto plakátovací plochy starostkou městské části vyhrazeny pro volební kampaň voleb konaných ve dnech 5. a 6. října 2018. A to nejen pro volební kampaň voleb do obecních zastupitelstev, ale i pro volební kampaň voleb do Senátu Parlamentu České republiky.

Dále je na území městské části několik reklamních a billboardových ploch, které pronajímají reklamní a jiné společnosti.

Umisťování reklamních ploch na sloupech a stožárech na veřejných prostranstvích hl. m. Prahy určují Pravidla umisťování reklamních ploch na sloupech a stožárech na veřejných prostranstvích hl. m. Prahy, účinných od 1. 1. 2018. Umisťování reklamních ploch dle těchto pravidel platí pro veškeré paticové i bezpaticové sloupy a stožáry na veřejných prostranstvích hl. m. Prahy, zejména sloupy veřejného osvětlení, trakčního vedení tramvajových tratí, stožáry pro světelnou signalizaci, železniční stožáry, vlajkové stožáry, dekorativní stožáry, stožáry atypického provedení apod. Nicméně ani podle těchto Pravidel není dovoleno umisťování reklamy na sloupech a stožárech telekomunikačního a energetického vedení.

Omezení možnosti výlepu kamkoliv, stanovuje mimo jiné také Obecně závazná vyhláška č. 8/2008 Sb. hl. m. Prahy, o udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích (vyhláška o čistotě). Tato vyhláška určuje v § 4, že „Vylepovat plakáty lze pouze na plochách k tomu určených a označených identifikačními údaji vlastníka stavby nebo zařízení pro vylepování plakátů“.

Děkujeme všem, kdo tato pravidla a zásady respektují.

Vytvořeno: 3. 10. 2018
Poslední aktualizace: 3. 10. 2018 13:49