ZMĚNA ZPŮSOBU ŘEŠENÍ PŘESTUPKŮ V DOPRAVĚ

Typ: ostatní | Odbor místního hospodářství | Novinky
Již několik týdnů se občané na území městské části Praha 4 a 5 (tedy včetně Zbraslavi), kteří se dopustili dopravního přestupku, nesetkávají s „lístečky“ za stěrači automobilů. Důvod? Na území těchto městských částí probíhá zkušební provoz elektronického „řešení“ přestupků. Strážníci se tak více posunuli k 21. století.

Pražští strážníci jsou nově vybaveni eletronickým zařízením podobným mobilnímu telefonu, prostřednictvím kterého přestupek zadokumentují a přímo zasílají ke zpracování a následnému odeslání správnímu orgánu, který přestupci zašle výzvu k zaplacení pokuty.

Výhody? Snížení administrativní zátěže a chybovosti při přepisování údajů z papírové podoby do vnitřních systémů. Tím následné zefektivnění práce strážníků nejen v přímém výkonu služby. Tedy šetříme čas a práci.

Dvě důležité informace na závěr. To, že nenajdete „lístečky“ za stěrači, neznamená, že se nedopouštíte přestupku. Městská policie nikdy neměla zákonnou povinnost tyto „lístečky“ za stěrače umisťovat!

I když není v Praze lehké zaparkovat, snažme se být k sobě slušní a ohleduplní!

Zpráva:    Kancelář ředitele  Komunikace s médii a veřejností

Vytvořeno: 5. 6. 2018
Poslední aktualizace: 5. 6. 2018 10:30
Autor: Štěpán Vacek