Cestovatelské promítání – Jižní Afrika

Cestovatelské promítání – Jižní Afrika 1Zveme Vás v pondělí 23. 5. 2016 na Cestovatelské promítání a besedu s cestovatelem, fotografem a spisovatelem Petrem Nazarovem, autorem tří cestopisných knih. Ta zatím poslední Jižní Afrika je barvitým průvodcem po jihu afrického kontinentu. Kniha plná nevšedních autentických příběhů z několikatýdenní cesty po Nambii, Svazijsku, Lesothu a Jihoafrické republice je i tématem připravované besedy, která se koná od 18 hodin v budově knihovny, v obřadní síni.

Kniha plná nevšedních autentických příběhů z několikatýdenní cesty po Nambii, Svazijsku, Lesothu a Jihoafrické republice je i tématem připravované besedy.

Zkušený cestovatel a dobrodruh Petr Nazarov (http://www.petrnazarov.org) procestoval několik desítek zemí a v některých z nich i na několik měsíců, či dokonce let zakotvil. Napsal tři cestopisné knihy: „Aloha Molokai – Havajské ostrovy nevšedním pohledem“,  „Jižní Amerika – z Buenos Aires na Machu Picchu“a „ Jižní Afrika - Nambie, Svazijsko, Lesotho a Jihoafrická republika“. Všechny tři knihy jsou i ve fondu naší knihovny

Putování po Jižní Africe začíná v Johannesburgu, největším městě Jihoafrické republiky. Odtud Petr Nazarov pokračuje do provincie Mpumalanga, kde se na čas stane součástí života místních farmářů i domorodého kmene Zulu. Autor se zde setkává s místní šamankou a účastní se rituálu zasvěcení. Prostřednictvím vyprávění povedou další čtenářovy kroky do třetího největšího kaňonu na světě, který se nazývá Blyde River Canyon. Skrze Svazijsko příběh pokračuje na pobřeží Jihoafrické republiky k Indickému oceánu do parku Cape Vidal. Perlou celé cesty je návštěva Dračích hor a pohádkového království Lesotho. Cesta a zároveň i příběh knihy končí v Namibii, kde Petr Nazarov pobývá na území kmene Herero, poté v národním parku Etosha a nakonec doputuje na pobřeží Atlantiku. Poslední tečkou za touto nevšední dobrodružnou poutí je rudá poušť v oblasti Sossusvlei.

Autor v knize velice působivě přibližuje kulturu navštívených zemí, krásy africké přírody, ale i krásu lidské duše. Díky několika osudovým setkáním s domorodými obyvateli nalézá všude během své cesty rovnocenné partnery pro rozhovory nejen o cestování, tradicích, jídle, ale i o duchovních a životních tématech, šamanismu, meditaci a lásce.

fotoCestovatelské promítání – Jižní Afrika 3fotofoto

Vytvořeno: 20. 4. 2016