CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ – Patagonie a Antarktida – vítr a led

CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ – Patagonie a Antarktida – vítr a led 1Ve středu 25. dubna 2018 proběhne další setkání s cestovateli a autory sedmi cestopisných knih Monikou a Jiřím Vackovými. Tentokrát se podíváme do nádherné, ale občas drsné Patagonie a poplujeme s nimi na unikátní ledový kontinent Antarktidu.
Začátek od 18 hodin v obřadní síni Městského domu. Vstup volný.

Zkušení cestovatelé a dobrodruzi manželé Monika a Jiří Vackovi (http:// www.altiplano.cz) procestovali několik desítek zemí a to nejen společně, ale některé z nich i se svojí malými dětmi. I když nejsou vyhranění cyklisté, dávají cykloturistice přednost.  Napsali sedm cestopisných knih: „Přes Altiplano na svatbu“,  „Japonsko & Korea – do Tokia pod stan“,  „ Madagaskar náš osudový“, „TransAsia – vlakem kolem Asie se skládacím kolem“, „ Ostrovy našich snů“ , „ Nový Zéland sakra na těžko“ a „Austrálie s dítky v zádech“. Všechny knihy jsou i ve fondu naší knihovny.

Další příběh Moniky a Jirky Vackových z jejich osmi a půl měsíční „cykloexpedice“ po Jižní Americe, během níž ujeli z kolumbijské Bogoty do brazilského Ria 14 224 km. Tentokrát projedeme jezerní oblasti plné vulkánů a krásných aurekáriových lesů, poté si sjedeme slavnou Pinochetovu „Jižní cestu“ Carreteru Austral, abychom se na jejím konci dostali přes dvě krásná jezera pod majestátný Fitz Roy a dojeli se podívat na jediný ledovec na světě, který stále roste – Perito Moreno. Postupně tak sjedeme do Ohňové země a dostaneme se do nejjižněji položeného města na světě Ushuaia, odkud odplujeme na jedenáctidenní plavbu na Antarktidu. A když zbude čas, protagonisté Vám jistě rádi přiblíží desetidenní rychlý a dobrodružný přesun, více jak 3 300 km, do Buenos Aires, kam pospíchali na svou svatbu. To vše je doplněno o mnoho fotografií a několik málo faktických a praktických informací.

Vytvořeno: 9. 4. 2018
Poslední aktualizace: 9. 4. 2018 16:40
Autor: Blanka Velemínská

WEBKAMERA