PODOBU SLUNEČNÍHO MĚSTA TVOŘÍME S VÁMI

Typ: Tisková zpráva | ostatní | Novinky
Ve středu 20. 9. od 18 hodin vás srdečně zveme na veřejné setkání v ulici Jaromíra Vejvody ve Slunečním městě. Představíme vám návrh revitalizace volného prostranství.

Do výsledné podoby promluvilo prostřednictvím dotazníku více než tři sta zbraslavských občanů. Výsledky dotazníkového šetření potvrdily zájem veřejnosti o vytvoření kvalitního veřejného prostranství a podpořily tak náš původní záměr.

Projdete i setrváte

Zpracovatel návrhu vycházel z hlavního požadavku, kterým bylo zachování možnosti průchodu a vytvoření místa pro sousedská setkávání, krátkodobou relaxaci a komunitní akce. Ve volné travnaté ploše potvrdíme směry průchodu zpevněnými cestami. Pro odpočinek rozmístíme řadu laviček, doplníme odpadkové koše a drobný mobiliář. V lokalitě může do budoucna vzniknout i vodní prvek. Žabí mokřad zůstane samozřejmě zachován.

Vzrostlé stromy osvěží Sluneční město

Dalším požadavkem respondentů, který byl v návrhu zohledněn, je vytvoření přirozených vazeb mezi upravovanou plochou a sousedními ulicemi. Prostranství tak zůstane otevřené a přístupné ze všech stran, od okolní zástavby jej ale oddělí vzrostlé stromy. Stromořadí významně pomohou místu po estetické i klimatické stránce. Strom poskytne přirozený stín a během parných letních dní má na své okolí významný ochlazující efekt.

V sousedství „oválu“

Sluneční park občané vnímají jako místo sloužící především dětem a dětským hrám. Proto se v dotazníku objevilo odmítnutí obdobného využití pro řešenou plochu. Návrh je tedy přizpůsoben pro aktivity dalších věkových skupin obyvatel. Na volné ploše ve Slunečním městě vznikne i místo pro příležitostné kulturní a společenské akce.

Psi ano/ne

Největší rozpor vzbudila otázka týkající se venčení psů. Hlasů pro i proti je zhruba stejně. Bude tak na městské části, aby našla funkční kompromis.

Pozvánka
Ve středu 20. 9. od 18:00 vás srdečně zveme na veřejné setkání v ulici Jaromíra Vejvody ve Slunečním městě. Představíme vám návrh revitalizace veřejného prostranství. Do výsledné podoby promluvilo prostřednictvím dotazníku více než tři sta zbraslavských občanů.

Pozvánka na setkání

Vytvořeno: 13. 9. 2017