ROZŠÍŘENÍ POČTU SBĚRNÝCH NÁDOB NA POUŽITÉ ROSTLINNÉ OLEJE A TUKY

ROZŠÍŘENÍ POČTU SBĚRNÝCH NÁDOB NA POUŽITÉ ROSTLINNÉ OLEJE A TUKY 1na některých místech v rámci kontejnerových stání MČ Praha-Zbraslav. Umístění nových kontejnerů (mapky) a další informace se dozvíte po rozkliknutí článku.

Vážení občané Zbraslavi,

z důvodu toho, že hojně využíváte kontejnery na použité rostlinné oleje a tuky poskytované MČ od společností EKO-PF, které jsou umístěny v některých kontejnerových stáních po celé MČ Praha-Zbraslav, jsme se rozhodli navýšit počet těchto nádob a tím jejich dostupnost i kapacitu. Umístění nových kontejnerů (mapky) a další informace se dozvíte níže.

Dne 7. 4. 2016 byly umístěny na již známých vybraných pěti místech po MČ Praha-Zbraslav první sběrné nádoby na použité potravinářské oleje a tuky. (kontejnerové stání v ul. Faltysova, Pirnerova, Žitavského X Ottova, Nad Parkem u trafostanice a také Na Baních X K Ubytovnám).

Nyní jsme se rozhodli zlepšit dostupnost pro obyvatele MČ a tím i zvýšit kapacitu hojně využívaných kontejnerů. Nové kontejnery se budou od konce tohoto týdne nacházet u kontejnerových stání v ulici Pod Špitálem, Tunelářů (nové stání) a poté na rohu ulic Žabovřeská X Pirnerova.

Jak již dobře víte, tak do nádob zelené barvy EKO-PF lze ukládat použité oleje či tuky v pevných uzavíratelných plastových obalech (např. PET lahve). Umístění všech kontejnerů na použité oleje a tuky je vždy v blízkosti kontejnerového stání, tj.

1 Na Baních X K Ubytovnám
2 Faltysova
3 Nad Parkem
4 Žitavského X Ottova
5 Pirnerova
6 Žabovřeská X Pirnerova
7 Tunelářů (v novém stání)
8 Pod Špitálem

O uvedeném systému třídění použitých olejů a tuků, který MČ využívá, si můžete více přečíst na stránkách http://www.ekopf.cz/ nebo http://projektpromestaaobce.cz/.

Děkujeme, že využíváte kontejnery na rostlinné oleje, a tím pomáháte snížení vlivu těchto hůře odbouratelných látek v přírodě. MČ Praha-Zbraslav. Takový článek o tom, co nahromaděné tuky dokáží způsobit v odpadním systému kanalizace si můžete přečíst ZDE

Vytvořeno: 27. 8. 2020
Poslední aktualizace: 27. 8. 2020 11:26