ODBOR MAJETKU, INVESTIC A ROZVOJE - OMIR

Ludmila Wágnerová

referentka správy majetku

ludmila.wagnerova@mc-zbraslav.cz

V čele odboru stojí vedoucí odboru

Odbor zajišťuje a zpracovává návrhy krátkodobých a střednědobých investičních programů. Navrhuje a vytváří podklady pro komplexní rozvoj území MČ Praha – Zbraslav na úseku samosprávy. Vykonává činnosti zadavatele při zadávání veřejných zakázek, administruje Profil zadavatele a vede dokumentaci veřejných zakázek, vyhledává a sleduje možnosti čerpání dotací. Zabezpečuje agendu zřizování věcných břemen k pozemkům ve správě MČ Praha – Zbraslav, zajišťuje vklady vlastnických práv z převodu nemovitostí, zajišťuje notářské zápisy, kolaudační rozhodnutí, atp.

Odbor dále zajišťuje stavební investiční akce MČ Praha – Zbraslav, eviduje nemovitý majetek, vytváří inventurní soupisy pro MHMP, sleduje vlastnické vztahy k nemovitému majetku – majetkoprávní vypořádání (nevyjasněné vlastnické vztahy), vede centrální evidenci smluv.

Je správcem finančních prostředků v rozsahu určeném směrnicí o oběhu účetních dokladů a další úkoly uložené Zastupitelstvem nebo Radou Městské části Praha – Zbraslav.

Vykonává další činnost v rámci agendy dle pokynů tajemníka úřadu a vedení Městské části.

ROZVOJ MČ

• Vytváří strategické a plánovací dokumenty MČ Praha – Zbraslav.
  • Navrhuje a vytváří podklady pro komplexní rozvoj území MČ Praha - Zbraslav na úseku samosprávy.
  • Navrhuje a vytváří podklady a vyjádření MČ Praha – Zbraslav k územnímu plánu MHMP.
  • Navrhuje a vytváří stanoviska MČ Praha - Zbraslav k výstavbě v městské části, stanoviska ke změnám územního plánu, účastní se jednání.
  • Navrhuje a vytváří stanoviska k povodňovým plánům.
  • Vede centrální evidence rozhodnutí stavebního úřadu.
  • Účastní se na jednáních s orgány státní správy na úseku své působnosti.
  • Spolupracuje na tvorbě Povodňového plánu MČ Praha – Zbraslav a provádí výkon povodňového orgánu dle § 77, odst. 2, písm. a), zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů – vodní zákon v platném znění.

INVESTIČNÍ ČINNOST

• Spolupracuje při přípravě investičních výhledů a záměrů.
  • Plní funkci investora, zajišťuje přípravu, realizaci a koordinaci investiční akcí.
  • Zajišťuje výběrová řízení na dodavatele investičních akcí, u nichž vykonává funkci investora.
  • Zpracovává a projednává návrhy obchodních smluv.
  • Spolupracuje na navrhování krátkodobých a střednědobých investičních plánů MČ Praha – Zbraslav.
  • Kontroluje čerpání finančních prostředků určených pro investiční akce.
  • Zajišťuje přípravu a realizaci investičních akcí v souladu se schváleným rozpočtem
  • Dalším zaměstnancům MČ Praha – Zbraslav, kteří zabezpečují činnost v oblasti přípravy a realizace investičních činností, poskytuje odbornou pomoc.
  • Na vyžádání se vyjadřuje k územně plánovacím podkladům a územně plánovací dokumentaci z hlediska svého zaměření.
  • Připravuje a realizuje investiční akce:

DOTACE A VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

• Vykonává činnosti zadavatele při zadávání veřejných zakázek a to v koordinaci s dotčenými odbory ÚMČ Praha – Zbraslav.
  • Administruje Profil zadavatele a vede dokumentaci veřejných zakázek.
  • Sleduje zákonné normy a předpisy související se zadáváním veřejných zakázek.
  • Vyhledává a sleduje možnosti dotací a grantů.
  • Realizuje dotační management ve spolupráci s externími firmami, popřípadě odbory a jejich vedoucími.
  • Spolupracuje při přípravě investičních výhledů a záměrů.

SPRÁVA POZEMKŮ A NEMOVITÉHO MAJETKU MČ

• Řeší nevyjasněné vlastnické vztahy k nemovitému majetku.
  • Zajišťuje vklady vlastnických práv z převodu nemovitostí - spolupráce s Odborem financí a rozpočtu.
  • Zpracovává podklady ke smlouvám, výpisy a snímky z Katastru nemovitostí (dále jen „KN“), geometrické plány, znalecké posudky.
  • Zajišťuje notářské zápisy, kolaudační rozhodnutí.
  • Eviduje nemovitý majetek v programu ENO, vytváří inventurní soupisy pro MHMP.
  • Sleduje vlastnické vztahy k nemovitému majetku – majetkoprávní vypořádání (nevyjasněné vlastnické vztahy).
  • Zajišťuje provedení vkladu vlastnických práv z převodu nemovitostí (výpisy z KN, geometrické plány, identifikace, znalecké posudky, notářské zápisy, kolaudační rozhodnutí).
  • Zajišťuje pronájem a výpůjčky pozemků a nebytových prostor (s výjimkou budovy ÚMČ Praha - Zbraslav divadla, obřadní síně), kontroluje dodržování účelu pronájmu a výpůjček.
  • Vede centrální evidenci smluv (mimo smluv o nájmu hrobových a epitafních míst a smluv pracovněprávních).
  • Vede centrální evidenci smluv a Registr smluv MČ Praha – Zbraslav v souladu se zákonem č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv).

23.3.2017 22:30

23.3.2017 22:10