ZPRÁVA O ČINNOSTI RADY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA – ZBRASLAV V 1. POLOLETÍ ROKU 2016

Zpráva o činnosti rady byla zařazena jako bod pro zasedání Zastupitelstva MČ Praha-Zbraslav.

Zpráva o činnosti rady

Přehled nákladů - ZŠ Nad Parkem

Investiční akce

V prvním pololetí se konalo 19 řádných jednání a jedno dvoudenní výjezdní zasedání. Usnesení naleznete na webu městské části. Zpráva je tentokrát formulována jako informace o investičních akcích, které probíhají v letošním roce. Podrobnou tabulku o finančním čerpání a průběhu jednotlivých akcí najdete v příloze.

Zuzana Vejvodová, Michaela Bernardová, Zuzana Wildová, Filip Gaspar, Radek Rejna

Nejdůležitější letošní a také největší v historii je investiční akcí Rozšíření ZŠ Vl. Vančury, budova nad Parkem.

Stav prací: Generální dodavatel Metrostav a.s., Divize 1 zahájil 15. 6. stavební práce. Projekt vnitřního vybavení je dokončen a připravuje se výběrové řízení na dodávku nábytku a interaktivních tabulí.

Časový harmonogram: Škola byla uzavřena 14. 6. 2016, stavba byla zahájena hned 15. 6. Škola by měla být po ukončení části vnitřních úprav 1. etapy znovu uvedena do provozu 19. 9. 2016. Následně bude v průběhu podzimu dokončena přístavba tělocvičny. Školní rok byl upraven na základě povolení MŠMT.

Financování akce: MČ Praha – Zbraslav obdržela dopisem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 27. 4. 2016 informaci o podpoře projektu „Rozšíření ZŠ Nad Parkem, Praha – Zbraslav“ v rámci programu MŠMT 133 310 „Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky“ v celkové výši 20.384.933 Kč. Tím vznikla možnost spolufinancování ze strany HMP, kterou upravují Pravidla pro poskytování finančních prostředků z rezervy na spolufinancování projektů EU/EHP z rozpočtu hl. m. Prahy, a to až do výše 100% obdržené dotace. Po jednání s radní HMP pro oblast školství Mgr. Irenou Ropkovou bylo toto dofinancování přislíbeno. K výši dotace z MŠMT by tak MČ získala dalších 20 mil. Kč. Uvolnění finančních prostředků ze strany MHMP závisí na vydání „Rozhodnutí o přidělení dotace“ z MŠMT a předložení tohoto „Rozhodnutí“ na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, které je plánované na září 2016.

Přehled nákladů je v příloze.

Ing. Zuzana Vejvodová

starostka MČ Praha - Zbraslav